Skąd bierze się impotencja i jak ją leczyć?

Impotencja jest bardzo wstydliwym problemem dla wielu mężczyzn. Polega na zaniku wzwodu i wytrysku u mężczyzny, mimo że odczuwa on podniecenie. Często staje się ona tematem tabu, a mężczyźni rzadko kiedy znają metody jej leczenia. Jednak nie zawsze konieczne jest leczenie, czasami wystarczy znaleźć źródło problemu i je wyeliminować, aby na nowo móc cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Jakie są przyczyny impotencji?

Wiele osób uważa, że problem impotencji pojawia się dopiero u osób starszych, najczęściej około 50 roku życia. Jednak nie jest to do końca prawda, gdyż z problemem impotencji walczą często młodzi mężczyźni.

Najczęstszą przyczyną impotencji jest zły przepływ krwi, który sprawia, że penis nie może osiągnąć wzwodu. Najczęściej jest to spowodowane niewłaściwą dietą, nadużywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków oraz chorobami serca. Kłopoty z impotencją spotykają też cukrzyków, a także mężczyzn chorujących na inne choroby krążeniowe jak miażdżyca.

Wśród mężczyzn, którzy mogą mieć problem z erekcją często znajdują się ci, którzy palą nałogowo, jako że tytoń powoduje nadciśnienie wpływające na potencję. Warto zrobić szczegółowe badania, które wykluczą zbyt niski poziom testosteronu lub zbyt wysoki poziom prolaktyny.

Wielu mężczyzn uznaje to za normalne i nie porusza tego tematu z lekarzem.

Czy impotencja może mieć podłoże psychiczne?

Często zdarza się, że mężczyźni, którzy żyją zdrowo i nie chorują przewlekle szukają przyczyny impotencji, nie wiedząc, że mogą znaleźć ją w psychice. Często zdarza się, że zaburzenia erekcji są spowodowane traumami z dzieciństwa lub lękiem przed ciążą. Niekiedy zdarza się, że mężczyźni nie są pewni, czy zadowolą partnerkę i brak pewności siebie przekłada się na problemy z erekcją.

Jak walczyć z impotencją?

W przypadku impotencji, która ma podłoże psychiczne, lekarze zalecają psychoterapię, która ma na celu odnalezienie źródła problemu, a następnie próbę poradzenia sobie z nim. W przypadku zaburzeń o podłożu fizycznym zaleca się leczenie farmakologiczne hormonami lub zastrzykami. Skutecznym rozwiązaniem jest również zabieg chirurgiczny

Jak widać, impotencja nie jest nieuleczalna i przy znalezieniu źródła problemu można ją zamienić w powrót do udanego życia seksualnego.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/