Żeń-szeń może walczyć z zaburzeniami erekcji

Żeń-szeń ma reputację afrodyzjaku, a naukowcy udowodnili jego skuteczność i pozytywny wpływ na potencję mężczyzn. Co więcej, żeń-szeń może poprawić życie seksualne panów, którzy zmagają się z zaburzeniami erekcji. Jest to możliwe, ponieważ roślina ta skutecznie rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi w organizmie, a także wspomaga produkcję męskiego hormonu – testosteronu.

Badania wykazują skuteczność żeń-szenia

Żeń-szeń, a właściwie jego korzeń, używany przez chińską medycynę od tysięcy lat, może być rozwiązaniem na problem impotencji. Badania pokazują, że składniki zawarte w żeń-szeniu mogą zwalczać zaburzenia erekcji, a pierwsze efekty można dostrzec nawet w ciągu kilku tygodni. Chociaż rozwój leków na problemy z potencją zrewolucjonizował leczenie w ciągu ostatnich kilkunastu lat, istnieje grupa mężczyzn, u których sytuacja nie poprawia się za pomocą środków farmakologicznych. W takim przypadku jedyną opcją jest sięgnięcie po innego typu specyfiki. Naukowcy z Korei Południowej udowodnili, że spożywanie żeń-szenia może skutecznie pomóc w zwalczaniu problemów z potencją. Badacze zrekrutowali do testów 119 mężczyzn z umiarkowanymi zaburzeniami erekcji. Grupa została podzielona na dwie części: jedna przyjmowała ekstrakt z żeń-szenia cztery razy dziennie, a druga przyjmowała placebo. Po ośmiu tygodniach eksperymentu naukowcy zbadali mężczyzn za pomocą skali zwanej Międzynarodowym Wskaźnikiem Zaburzeń Erekcji. Wyniki wyraźnie wykazały poprawę funkcji seksualnych w grupie mężczyzn przyjmującej żeń-szeń. W raporcie naukowcy stwierdzili, że ekstrakt z żeń-szenia koreańskiego poprawił wszystkie aspekty funkcji seksualnych i uznali, że może być on stosowany jako alternatywa dla leków w celu poprawy życia seksualnego.

Główne składniki odżywcze żeń-szenia

Żeń-szeń korzystnie wpływa na zdrowie dzięki zawartości wielu substancji aktywnych, witamin i składników mineralnych. Żeń-szeń zawiera witaminy B1, B2 i B3, które działają w metabolizmie glukozy, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Witamina B12, ważna dla tworzenia czerwonych krwinek oraz rozwoju i utrzymania funkcji układu nerwowego, jest również obecna w żeń-szeniu. Roślina ta, zarówno jej korzeń, jak i łodyga, zawiera żelazo, które zapobiega anemii, kobalt, magnez, niezbędne do budowy i prawidłowego funkcjonowania neuroprzekaźników, mangan, który ma działanie przeciwutleniające i miedź, która pomaga w absorpcji żelaza. Żeń-szeń wyróżnia także obecność saponin, które mają silne działanie przeciwzapalne, a także ginsenozydów poprawiających potencję.

Żeń-szeń na potencję – działanie

Żeń-szeń skutecznie pomaga w zwalczaniu zaburzeń erekcji. Ginsenozydy wpływają na rozkurcz naczyń krwionośnych, powodując większy napływ krwi do prącia. Żeń-szeń doskonale nadaje się do regulacji ciśnienia krwi, obniżania poziomu cholesterolu, a także poprawia krążenie krwi, dlatego może przyczynić się do poprawy życia intymnego. Żeń-szeń zmniejsza objawy impotencji, ponieważ ułatwia dopływ krwi do ciał jamistych męskiego członka, co skutkuje pojawieniem się wzwodu. Żeń-szeń uwalnia również tlenek azotu z komórek śródbłonka, lecząc tym samym zaburzenia erekcji poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, rozluźnienie tkanek erekcyjnych i zwiększenie wydajności seksualnej. Ponadto zioło wzmaga wydzielanie testosteronu u mężczyzn, powodując wzrost libido i większą ochotę na zbliżenia.

Jak spożywać żeń-szeń

Część żeń-szenia, która jest zwykle spożywana, to korzeń. Można go przyjmować w postaci proszku, ekstraktu, kapsułki lub nalewki. Proszek można dodawać do zup, napojów, sałatek, kanapek i innych produktów spożywczych.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/